شمار تلفات حادثه قطار در آلمان به ۱۰ نفر رسید

شمار تلفات حادثه قطار در آلمان به ۱۰ نفر رسیدtrain crush in germany1

به گزارش خبرنگار بازرسی جرثقیل هیرسا PHQ  و به گزارش خبرگزاری رویترز ، مقامات دولت آلمان اعلام کردند شمار جان باختگان حادثه تصادف دو قطار مسافربری پرسرعت در جنوب این کشور به ۱۰ نفر افزایش یافت.
همچنین بر اساس اعلام مقامات آلمانی، شمار افرادی که بر اثر این حادثه زخمی شده اند به ۸۱ نفر رسیده است.
مقامات پلیس آلمان در این باره اعلام کردند یک تن از مسافران این قطار ناپدید شده است و ۱۸ تن از زخمی ها نیز در وضعیت بسیار بدی به سر می برند.
بر اساس اعلام مقامات پلیس آلمان، این تصادف رو در رو باعث شد یکی از قطارها از ریل خارج شود. علت این حادثه هنوز مشخص نشده است و بنا به گفته مقامات پلیس، تحقیقات به منظور تعیین علت وقوع این رویداد ادامه دارد.
این تصادف میان دو قطار مسافربری محلی در ساعت شش و ۴۸ دقیقه صبح به وقت محلی (ساعت شلوغی صبح) نزدیک شهر «باد آیبلینگ» در ایالت بایرن رخ داد. این دو قطار نزدیک به ۱۰۰ مسافر داشتند که بیشتر آنها در حال رفتن به محل کار خود بودند.
«الکساندر دوبرینت Alexander Dobrindt » وزیر ترابری آلمان نیز در این باره گفت این حادثه در حالی رخ داد که هم قطارها و هم خطوط راه آهن منطقه به سامانه های ترمز خودکار مجهز شده بودند. این سامانه در سرتاسر آلمان پس از آن نصب شد که بر اثر خارج شدن یک قطار پرسرعت از خط در سال ۲۰۱۱ در شهر «ماگدبورگ»، ۱۰ نفر جان باختند.
وزیر ترابری آلمان در ادامه گفت این دو قطار احتمالا با سرعتی بیش از حد مجاز در حال حرکت بودند و زمانی که به یک پیچ رسیدند، نتوانستند مانع بروز حادثه شوند.

 

بررسی عامل خطای انسانی در حادثه ریلی آلمان

مقامات آلمانی با اعلام ادامه تحقیقات در مورد علت برخورد دو قطار مسافربری در این کشور اظهار داشتند: کارشناسان عامل خطای انسانی در بروز این حادثه را بررسی می‌کنند.

پلیس محلی ایالت «بایرن» نیز اعلام کرد: کارشناسان در حال بررسی این موضوع هستند که چرا سیستم ایمنی خودکار طراحی شده برای پیشگیری از برخورد قطارها کارساز نبوده‌است.

به گزارش بازرسی جرثقیل هیرسا و به نقل از خبرگزاری شینهوا، سخنگوی پلیس محلی «بایرن» گفت: اکنون در گام‌های نخست بررسی‌ها هستیم و ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها زمان ببرد تا علت دقیق این حادثه مشخص شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *